Jak wiadomo skóra jest produkowana ze skór bydlęcych (krowich), dlatego też musimy ją traktować (jako „raz żyjącą”) ze staranną uwagą, by zapewnić jej długowieczność.
Podobnie jak ludzka skóra ma skłonność do usychania i pękania jeśli jest narażona na zbytnio wysoką temperaturę. Dlatego należy: unikać stawiania mebli skórzanych blisko kaloryferów albo ognia (kominka); unikać bezpośredniego światła słonecznego, jako że promienie słoneczne mają niewątpliwy wpływ na kolor mebla; nie używać detergentów, nieodpowiednich środków do pielęgnacji (zwłaszcza wyprodukowanych na bazie alkoholu), wywabiaczy plam (odplamiaczy) – mogą trwale uszkodzić skórę.
Skóra na meblach powinna być regularnie przecierana wilgotną miękką tkaniną (przy użyciu letniej wody), następnie suchą w celu uniknięcia ewentualnego przemoczenia skóry (plam nie należy namaczać!).
KILKA WAŻNYCH UWAG DOTYCZĄCYCH PIELĘGNACJI:
- Aby uniknąć ścierania się lica, delikatnie przecierać całość powierzchni wilgotną szmatką (uwaga: nie trzeć!). Zabieg można wykonać przy użyciu piany z płatków mydlanych.
- Stosować tylko letnią wodę, gdyż wysoka temperatura może spowodować trwałe uszkodzenia na licu skóry.
- Nie namaczać! – może się zdarzyć, że woda odbarwi skórę.
- Pamiętać, że tłuszcz, olej, pot może rozpuścić barwnik tworząc odbarwienia.
- Nie używać detergentów /środków chemicznych/ zawierających alkohol, amoniak, tłuszcze.
- W związku z faktem, że na rynku jest dostępna szeroka gama środków konserwująco-czyszczących o różnym składzie chemicznym oraz przeznaczeniu nasza firma nie ponosi odpowiedzialności za ich stosowanie. Środki czyszcząco-konserwujące oferowane przez producentów mebli klientom powinny być konsultowane z producentem skóry.